baner baner baner baner baner baner baner baner
Wyszukiwarka
 

„ MOJA PASJA - PODRÓŻE” SPOTKANIE Z PANEM MICHAŁEM NOWAKIEM Z OKAZJI DNIA ZIEMI

 

 

9 kwietnia 2016 roku, z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Michałem Nowakiem.

 

Michał Nowak, urodzony w 1994 r. to jarociński harcerz, podróżnik i autostopowicz. Przemierzył autostopem drogi od Jarocina do Pragi, Paryża i Bukaresztu. Obecnie przygotowuje się do kolejnej wyprawy z Jarocina do Hiszpanii na Szlak Św. Jakuba. 

 

Do 30 marca 2016 roku w Skarbczyku w Jarocinie można było oglądać wystawę fotograficzną przygotowaną przez Pana Michała Nowaka, dokumentującą wyprawę autostopową po Rumunii. Wystawa odbyła się w ramach spotkań „Ciekawe miejsca, ciekawe zdarzenia”.

 

Pan Michał w naszej szkole przedstawił dzieciom prezentację multimedialną ukazującą najciekawsze miejsca, potrawy, obiekty przyrodnicze, a także ludzi, których spotkał na trasie swoich podróży. Prezentacja połączona była z prelekcją, w czasie której dzieci mogły dowiedzieć się m.in. jak zrobić namiot z pałatki harcerskiej, jak rozpalić ogień bez użycia zapałek, co to jest i jak wygląda krzesiwo, dlaczego plecak autostopowicza nie może dużo ważyć, co należy zabrać ze sobą na wyprawę autostopową, ale przede wszystkim jak podróżuje się autostopem, i że oprócz pasji do podróży najważniejsza jest znajomość języków obcych, dzięki której Europa nie ma granic.

 

Organizator spotkania Pani Marlena Dziecichowicz serdecznie dziękuje Panu Michałowi Nowakowi za przygotowanie ciekawego spotkania. Życzymy szerokiej drogi! (MDz)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania!

   

  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
Powrót