baner baner baner baner baner baner baner baner
Wyszukiwarka
 

II Wielobój Patriotyczny – „ To POLSKA - to moja OJCZYZNA”

 

8 kwietnia w naszej szkole odbył się II Wielobój Patriotyczny „ To POLSKA - to moja OJCZYZNA”. W tym roku tematem wieloboju była stolica Wielkopolski. Turniej składał się z trzech części: konkursu plastycznego, konkursu gwary wielkopolskiej oraz konkursu piosenki. W każdej z nich można było zdobyć maksymalnie 10 punktów.

 

Do Wieloboju przystąpiło sześć szkół. Z każdej szkoły wzięły udział 3 osobowe zespoły. Uczniowie wykazali się znajomością gwary wielkopolskiej, zaprezentowali piosenkę o Poznaniu, a także przedstawili różnymi technikami jego zabytki i atrakcje.

 

Jury w składzie: Andrzej Musiałek – dyr. GOK w Jaraczewie, Mirosław Ołtarzewski – plastyk oraz Anna Kopras – Fijołek – dziennikarka Gazety Jarocińskiej miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie dwoma punktami wygrali uczniowie naszej szkoły – Piotr Andrzejczak (konkurs gwary wielkopolskiej), Piotr Sendziak ( konkurs plastyczny), Paweł Skórski (konkurs piosenki). Serdecznie im gratulujemy !

 

Na wszystkich - zarówno laureatów, jak i wyróżnionych - czekały nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnionego ze szkołą prywatnego sponsora, Bank Spółdzielczy w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Noskowie. Ponadto za I miejsce szkoła otrzymała puchar przyznany przez marszałka województwa wielkopolskiego.

 

 

 

LAUREACI II Wieloboju Patriotycznego „To Polska - to moja Ojczyzna”:

 

 

1. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Noskowie

 

2. Szkoła Podstawowa w Górze

 

3. Szkoła Podstawowa w Goli

 

 

 

WYRÓŻNIENIA:

 

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Siedleminie,

 

- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Boguszynie,

 

- Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

 

 

 

Wielobój został objęty patronatem honorowym przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego, a patronat medialny sprawowała „Gazeta Jarocińska”.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym nasza uroczystość mogła się odbyć.

   

Powrót