baner baner baner baner baner baner baner baner
Wyszukiwarka
 

Uczennica naszej szkoły laureatką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego

Dnia 3 marca 2012 r. odbył się w Poznaniu finał Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, którego organizatorem jest Kuratorium Oswiaty.

 

Uczennica naszej szkoły - Julia Zdunek z klasy VI znalazła się w ścisłej czołówce, zdobywając tytuł laureata.

 

Jest to ogromny sukces naszej uczennicy oraz jej nauczycielki - Pani Beaty Orzeszyńskiej.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 30.04.2007 r. laureatom konkursów wojewódzkich przysługują specjalne uprawnienia. Otóż Julia będzie zwolniona z pisania sprawdzianu zewnętrznego po klasie VI, otrzymując automatycznie wynik najwyższy oraz uzyska ocenę celującą z j. polskiego na świadectwie.

 

Julia jest wybitną, wszechstronnie uzdolnioną i pracowitą uczennicą. Zdobywała czołowe miejsca już w wielu konkursach interdyscyplinarnych i przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym zdobyła Dyplom Laureata i tytuł Mistrza Ortografii w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym. Brała również udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym oraz w Wojewódzkim konkursie Matematycznym, także uzyskując wysokie lokaty.

 

Należy podkreślić, że konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu są konkursami bardzo prestiżowymi. Aby dotrzeć do ścisłego finału w Poznaniu Julia musiała przejść zwycięsko przez etap szkolny oraz rejonowy, który obejmuje cały okręg kaliski. Do finału, z całego województwa wielkopposleigo, spośród kilku tysięcy uczniów, wyłoniono tylko 120 finalistów!Sukces Julii jest powodem do dumy nie tylko dla naszej szkoły ale także dla całej społeczności lokalnej, bowiem po raz pierwszy uczeń z terenu Gminy Jaraczewo zdobył tytuł laureta Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

  • Obraz w galerii
Powrót