baner baner baner baner baner baner baner baner
Wyszukiwarka
 

Uczniowie naszej szkoły na "NOCY NAUKOWCÓW"

 

Dnia 28 września 2012 r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły udali się na wycieczkę do Poznania, by wziąć udział w „NOCY NAUKOWCÓW”, której organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Wyjazd został zorganizowany przez Panią Marlenę Dziecichowicz i Marzannę Marciniak.

 

  Podczas wycieczki zwiedzaliśmy Uniwersytet Przyrodniczy i uczestniczyliśmy w pokazach i prezentacjach na temat:

 

1. ZMYSŁOWE POSTRZEGANIE ŚWIATA-NARZĄD WZROKU - Czym jest oko i do czego służy, chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, ale czy wiedziałeś, że ludzkie oko waży około 8 g i, że postrzega obraz do góry nogami?

 

2. PSIA OLIMPIADA -Jaki jest twój pies, czy to typ wąchacza, sportowca, czy niosącego pomoc psa przewodnika? Dla wszystkich obecnych i przyszłych miłośników czworonogów.

 

3. TAJEMNICZE MIEJSCA - FILMOWA PODRÓŻ PO ŚWIECIE - Podróż dokoła świata: Kraina Zebu i Bawoła, Agroturystyka w świecie, Słowenia Południowo-Zachodnia, Korsyka – rajska wyspa.

 

Odwiedziliśmy również stoisko interaktywne: CAŁKIEM NIEBOLESNE ZDERZENIE Z NAUKĄ – BIOTECHNOLOGIA POD LUPĄ

Gdzie w ramach wielu stoisk interaktywnych możliwe było zapoznanie się z ciekawą stroną tajemniczej dziedziny nauki jaką jest biotechnologia.

 

Wszyscy uczestnicy wycieczki składają gorące podziękowania Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Noskowie za dofinansowanie autokaru.

 

Wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy ogromnie zadowoleni i zauroczeni przedstawionymi prezentacjami i pokazami, dzięki którym dzieci mogły z bliska zobaczyć i dotknąć niecodzienne zjawiska oraz poczuć akademicką atmosferę.

 

 

 

Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest „NOC NAUKOWCÓW” parę słów wyjaśnienia.

 

 

Co to jest Noc Naukowców?

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 28 września br. w całej Europie odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy.

Tej jedynej nocy naukowcy odchodzą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy może się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Można zobaczyć naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.
To noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów.

Nie można przespać tej Nocy!


Dla kogo?

Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie w nim coś ciekawego.
DZIECI - konkursy, eksperymenty, warsztaty.
MŁODZIEŻ - konkursy, warsztaty naukowe, warsztaty.
DOROŚLI - pokazy, konkursy naukowe, warsztaty naukowe,
WSZYSTKIE GRUPY WIEKOWE - zwiedzanie laboratoriów, warsztaty, pokazy naukowe z udziałem publiczności.

Na wszystkie imprezy i koncerty Nocy Naukowców jest WSTĘP WOLNY.

  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
  • Obraz w galerii
Powrót