baner baner baner baner baner baner baner baner
Wyszukiwarka
 

Zdalne nauczanie - informacje dla Uczniów i Rodziców

  • Obraz w galerii

                                                        

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

 

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju, zajęcia do dnia 10 kwietnia 2020r. będą odbywały się tylko i wyłącznie na odległość. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020r. zostały zmienione przepisy dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, a także możliwość oceniania i klasyfikowania. Nowe przepisy będą obowiązywały od dnia 25.03.2020r. do 10.04.2020r.

 

W ubiegłym tygodniu, zgodnie z komunikatami MEN i Kuratorium Oświaty w Poznaniu, zorganizowaliśmy pilotażowo zdalne nauczanie, podobnie jak 92% szkół w naszym kraju. Ten czas pozwolił nam zorientować się jakim sprzętem Państwo i uczniowie dysponujecie w domach oraz jakie formy i metody pracy może zastosować każdy nauczyciel i wychowawca w kontakcie z Wami.

 

Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy na bieżąco kontaktowali się z nauczycielami i wychowawcami. To była swoista lekcja dyscyplinowania się. Dziękuję za cenne uwagi i sugestie, w jaki sposób zorganizować lekcje w formie wideo oraz telekonferencji. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej i efektywniej ten sposób pracy i nauki wykorzystać.

 

Szanowni Państwo!  Apeluję jednak o rozwagę, cierpliwość i wyrozumiałość. Nie dajmy ponieść się złym emocjom. Jest to czas trudny dla wszystkich. Niejednokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy razem pokonać szereg trudności . Pokładam nadzieję, że i tym razem nam się uda i szczęśliwie wrócimy do pracy i nauki w systemie klasowo-lekcyjnym. Sami uczniowie również zgłaszają, że wolą uczyć się w szkole niż  przed komputerem. Zapewniam Was drodzy Uczniowie, że nam również brakuje kontaktu z Wami!

 

W poniedziałek – 23 marca 2020 r., z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Pedagogicznej, na którym zgodnie z nowymi przepisami MEN, zostanie ustalony plan pracy zdalnej nauczycieli z uczniami oraz system oceniania i klasyfikowania. O postanowieniach rady pedagogicznej zostaną Państwo poinformowani komunikatem na stronie internetowej Szkoły. Z pewnością będziemy pracować na różnych platformach edukacyjnych i wykorzystywać różne materiały edukacyjne, aby nauczanie zdalne było jak najefektywniejsze.

 

Ponadto, działając w porozumieniu z organem prowadzącym, w ostatnich dniach Szkoła prowadziła intensywne prace mające na celu jak najszybsze wdrożenie dziennika elektronicznego w systemie Librus Synergia, aby ułatwić komunikację na linii dom - szkoła. W najbliższych dniach otrzymają Państwo za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłki zawierające list powitalny, loginy i hasła (zarówno dla ucznia, jak i dla rodzica).  Korzystanie z systemu przez uczniów i rodziców jest całkowicie bezpłatne i pozwala na szybki dostęp do najnowszych informacji. Zaznaczam jednak, że w początkowej fazie system Librus będzie nam służył głównie jako narzędzie komunikacji, wspomagające system zdalnego nauczania. Z pełnej funkcjonalności systemu zaczniemy korzystać od 01.09.2020r. Wówczas będą Państwo mogli za pomocą systemu śledzić na bieżąco postępy dziecka w nauce. Otrzymując login uzyskają Państwo już teraz dostęp do modułów: Oceny i frekwencja, Terminarz, Wiadomości, Ogłoszenia, Pliki szkoły, Uwagi, Zadania domowe, Zrealizowane tematy, Zestawienia, Plan lekcji, e-Usprawiedliwienia. Jednakże te moduły zaczną w pełni funkcjonować od 01.09.2020 r. W przypadku napotkania trudności z zalogowaniem się do systemu Librus Synergia proszę abyście Państwo kontaktowali się ze szkolnymi administratorami systemu, którym są P. Justyna Ratajczak oraz P. Jolanta Jarmuż. Administratorzy chętnie pomogą we wdrożeniu Państwa do systemu oraz odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania.

 

Szanowni Rodzice!  Bardzo dziękuję Wam, za to, że pomagacie dzieciom, wspieracie je i mobilizujecie do nauki.  W tym trudnym dla nas wszystkich czasie jeszcze raz proszę o cierpliwość, wyrozumiałość i serdeczność. Na bieżąco proszę śledzić stronę internetową naszej Szkoły oraz wiadomości na portalu Librus, gdzie będą zamieszczane na bieżąco wewnętrznie wypracowane przepisy i komunikaty.

 

 Z wyrazami szacunku

 

 Ewa Kardach

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Noskowie

 

Powrót